• Česky
Čechová Lenka > Aktuality > RKM jsou vítězi.Malá kopaná - SIMOST Superliga 18. kolo

Nákupní košík

je prázdný

Uživatel

| registrovat

RKM jsou vítězi.Malá kopaná - SIMOST Superliga 18. kolo

29. května 2013

CAFÉ BAR ESPAŇA - RKM Brno 2:9 (0:5) - utkání druhého mužstva proti lídrovi mohlo rozhodnout o letošním mistrovi, což se také stalo. Od počátku bylo jasné, že domácí v sestavě, ve které nastoupili, nebudou důstojným soupeřem. elavičky.cz v prvních pěti minutách vstřelili 2 branky a bylo po zápase. Domácí se dostali za půlku hřiště s větším počtem hráčů až v 16 minutě. Prakticky hra na jednu branku byla rozčarováním i po diváky, kteří se přišli podívat na "tahák" roku. I bez kapitána Outraty hosté utkání zvládli a s náskokem 11 bodů již na čele tabulky nemohou být předstiženi. Jako dvojnásobní mistři ČR se elavicky.cz poprvé stanou  mistry SIMOST Superligy - nejkvalitnější ligy malé kopané v ČR. Branky vstřelili: Vlach, Čampa a Grim po dvou, Drábek, Havel a Kovács po jedné. GRATULUJEME.

Oficiální článek na webu malakopanabrno.cz

Espaňa souboj o titul nezdramatizovala, RKM má před sebou čtyři mečboly

Ostře sledované utkání a přímý souboj o titul, to byl úterní duel mezi Café Barem Espaňou a RKM Brno. Domácí se na podzim museli před mužstvem Petra Čecha sklonit, nejen díky tomuto zápasu mělo RKM pět kol před koncem náskok osmi bodů. Tabulková matematika tak zněla jasně. Pokud chtěli svěřenci hrajícího prezidenta Hody udržet naději na titul ještě trochu reálné obrysy, museli odnoži futsalového Tanga podzimní porážku oplatit. Jen pohled na úvodní šestky na hřišti však nastínil, kterým směrem se těchto šedesát minut malé kopané bude odvíjet. Zatímco Espaňa dala horkotěžko dohromady základní sestavu, RKM poslalo do boje se čtyřmi náhradníky všechny základní kameny svých prozatímních úspěchů, a i když se jejich největší hvězda nakonec neukázala, ještě před zápasem na soupisce figuroval i Michal Belej.

RKM již v úvodu zamykalo Espaňu v jejich pokutovém území a rychlými kombinaci z prvního doteku nutilo Hodu k pozornosti. První dvě střely Koudelky sice mezi tři tyče nezamířily, třetí šanci už hosté zúročili. Čampa umyl u kraje Langa, střílená přihrávka se odrazila ke Kovácsovi, který ještě vylepšil palebnou pozici pro Havla, a Hoda poprvé kapituloval – 0:1. Netrvalo dlouho a hosté vedli už o dvě branky, do úniku se totiž dostal Kovács a svou další gólovou přihrávkou na lépe postaveného Grima si tak připsal druhou asistenci – 0:2. Sám Kovács si v 11. minutě připsal i branku, když se trefil krásným volejem přesně k tyči po přihrávce Vlacha, který svého spoluhráče našel patičkou – 0:3. Již za tohoto stavu bylo jasné, že Espaňu zápas s RKM nezastihl v nejlepším rozpoložení. Za dvacet minut se ke gólmanovi Sedmidubskému prakticky nedostali, to Hoda byl v neustálé permanenci. Řešit musel například velmi aktivního Drábka. Ten si například naběhl na chytře rozehraný aut, z ostrého úhlu se pak snažil cpát míč pod víko, vysoko ale přestřelil. I střela těsně vedle pravé tyče byla z jeho kopačky, ani tentokrát gólman Espani zasahovat nemusel. V devatenácté minutě už se Drábek dočkal. Espaňa zahrávala ojedinělý rohový kop, ke kterému se dostal Havel a z první poslal míč na rozběhnutého Drábka, který byl v souboji s vyběhnuvším Hodou u míče dřív a už ho pouze zasunul do prázdné brány – 0:4. Ke konci úvodního dějství se "španělská kavárna" začala probouzet, tristní neproměňování protiútoků však stálo její hráče šanci na nějakou korekci výsledku, a když na 0:5 zvyšoval Čampa po další přihrávce patičkou od Vlacha, mohli být domácí ještě rádi. V další gólové pozici totiž Čampa z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil. Poslední šanci prvního dějství si připsal domácí Raus, jeho utažená rána ale rozezvučela pouze tyč.

Do druhého poločasu už domácí nastupovali s jedním hráčem na střídání, jejich herní projev ale nebyl o moc lepší. Svědčí o tom i fakt, že si RKM připsalo sérii gólových šancí, tu největší spálil Havel, který po přihrávce Kovácse zakončoval prakticky do prázdné branky, trefil však pouze tyč. Havel tu samou přihrávku nasměroval o minutu později na Vlacha, ten ale odkrytou svatyni netrefil vůbec. Ve 42. minutě už jsme se konečně dočkali další branky. Postarala se o ni dvojice Grim - Čampa, kdy prvně jmenovaný zakončoval prakticky do prázdné brány – 0:6. Espaňa chtěla mít tento neslavný zápas co nejdříve za sebou, i tak se jí podařilo vstřelit alespoň dvě čestné branky. O tu první se postarali Bárta s Rausem, druhý jmenovaný po přihrávce svého spoluhráče zakončoval na bližší tyč – 1:6. Ta druhá se zrodila z placírky Langa, který si naběhl za obranu na dlouhý míč a podařilo se mu obehrát i padajícího Kubicu, který ve druhém poločase vystřídal v bráně Sedmidubského – 2:6. To bylo z repertoáru domácích všechno a skrze jejich odevzdanou obranu si RKM připsalo ještě tři branky. Na 2:7 zvyšoval bodlem Vlach, osmou branku si připsal z otočky Čampa a vítězství 2:9 pečetil svou druhou brankou v utkání znovu Vlach.

Café Bar Espaňa tak přenechává titul RKM, které bude moci oslavovat už v příštím kole proti Cordobě. Ta je zároveň největším soupeřem Café Baru v boji o druhé místo, i proto budou svěřenci kouče Hody toto utkání bedlivě sledovat. Dalším důvodem je fakt, že zajíždějí na horkou půdu stále se lepšícího Tripoli.

Café Bar Espaňa - RKM Brno 2:9 (0:5)
47. Raus, 54. Lang – 4. Havel, 5. a 43. Grim, 11. Kovács, 19. Drábek, 29. a 58. Čampa, 56. a 59. Vlach

Radek Knee (Café Bar Espaňa):
Můžeš v krátkosti zhodnotit zápas?
„Tak zhodnotit, ono z naší strany není moc co hodnotit. Už jen přístup některých lidí a to, v jaké sestavě se sejdeme na takhle důležitý zápas, je smutné. Máme celkem velkou marodku, ale i tak na zápas o titul nemůžeme přijít v pěti lidech a šestý přijde o 15 minut později. RKM bylo agresivní, doráželi nás, dali tři rychlé branky a pak už byl klid. Jenom si s námi hráli.“
Šance na titul už jsou nyní pouze teoretické, naopak na záda vám ze třetího místa dýchá Cordoba. Na co se ve zbývajících kolech budete soustředit?
„Šance na titul už myslím nemáme ani teoretické. Teď je pro nás důležité udržet druhou pozici, na kterou se budeme soustředit. Cordoba je rozjetá a někdo ji bude muset zastavit, doufám, že to budeme my.“
Kdo vám z aktuální marodky chybí nejvíc?
„Nejvíc chybí Honza Pšikal, nikdo od nás vepředu nepodrží míč a neohrožuje branku soupeře tak, jako on.“