RKM Brno mistr SIMOST SUPERLIGY

23. června 2014

J.F.A. - RKM Brno - 2: 4 (2:2) - utkání, které hostující mužstvo odehrálo ve "slepené" sestavě. e-lavicky.cz po celé utkání kontrolovaly hru a  kluci  po zásluze zvítězili a obhájili titul. GRATULUJEME. Střelci  RKM: 2 branky Grim, po jedné Outrata a Kupský.

RKM překvapení nedopustilo a stalo se oficiálním mistrem Superligy

Zápas, který byl považován za pouhou formalitu. Zápas, ve kterém vlastně o nic nešlo. Pro oba týmy poslední zápas úspěšné sezóny. Tak by se dalo charakterizovat druhé utkání posledního 22. kola brněnské Superligy, ve kterém J.F.A hostila na hřišti na Chalabalově RKM Brno. Domácí měli před zápasem jistou devátou příčku, což je na nováčka Superligy minimálně pěkné závěrečné umístění. Hosté by v případě zisku tří bodů potvrdili první příčku a oficiálně se tak stali mistry superligové sezóny. Těžko by se hledal někdo, který by o vítězství týmu, který za celou sezonu prohrál jen jednou, pochyboval.

V úvodu se ani jednomu z týmu nedařilo dostat se do dobře pozice pro ohrožení branky soupeře. Nejblíže tomu byl v 6. minutě hostující Outrata, který se s míčem dostal přes střed hřiště a v momentu, kdy před sebou měl dva domácí obránce, zkoušel střílet. Jeho pokus však minul bránu. V sedmé minutě se jeho spoluhráč Grim dokonce dostal až před Rabušice, toho ale překonat nedokázal. Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě a překvapivě to byli J.F.A, kterým se podařilo dostat do vedení. Cvingráfa nádhernou křížnou přihrávkou našel na právě straně Koubek, a ten poslal míč do odkryté brány bezmocného Kučery. Blízko vyrovnání byl v 11. minutě Kupský, který unikl domácím obráncům po právem křídle, ale jeho následnou střelu zastavila tyč. V minutě patnácté však již byli hráči v bílém úspěšní. Po faulu ve středu hřiště byl proti domácímu týmu odpískán přímý kop. Rozehrávající Outrata zvolil střelu po zemi z dálky, která doputovala až k Rabušicovi. Ten ji ovšem pouze vyrazil, čehož využil Kupský a pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1. Favorit utkání šel brzo do vedení. Právě běžela 16. minuta, když se míč po závaru před Rabušicem dostal před vápno, kam si zrovna v tu chvíli nabíhal domácí Outrata. Ten se opřel do balónu a na Rabušicovu bránu vyslal smrtící projektil, na který domácí gólman neměl nejmenší nárok. RKM mělo stalý tlak, hosté se však často zkoušeli prosadit z brejku. Jeden takový mohl v 19. minutě skončit gólové, jenže Reitoral, který šel sám proti Kučerovi, nedokázal obstřelit výborně vyběhnutého brankáře hostí a jeho pokus tak skončil mimo bránu. Ve 21. minutě zase prošel až k bráně RKM domácí Koubek, následoval centr před bránu, jenže bohužel pro J.F.A nebyl v hostujícím vápně nikdo, kdo by míč poslal za Rabušicova záda. Ve 24. minutě mohl druhý gól přidat Outrata, který rozehrával přímý kop z vzdálenosti, ze které dával druhou branku svého týmu. Opět to byla jedovatá střela, Rabušic si s ní však tentokrát poradil. Vypadalo to, že RKM již má zápas ve svých rukou, ve 30. minutě však tuto teorii rozbil domácí Krejčí, který si jedním dotekem zpracoval dlouhý balón od Reitorala, druhým si jej přehodil kolem obránce a třetím jej poslal do brány RKM. Po první půli tak byl stav zápasu Davida s Goliášem překvapivě vyrovnaný 2:2.

Ve druhém poločase byl hostující tým lehce pod tlakem, prohrát a přijít tak o titul by bylo pro tým Petra Čecha rozhodně velmi horké sousto. Uklidnění však přišlo již ve 32. minutě, kdy se míč po centru do domácího vápna šťastné odrazil ke Grimovi, který v pádu dokázal míč nasměrovat tam, kam chtěl - 2:3. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno - Božek se ve 33. minutě prosmýkl po pravém křídle a z velmi těžké pozice zkoušel trefit skulinku mezi Kučerou a tyčkou. Hostující brankář však míč konečky prstů vyrazil na bližší tyč. RKM dále sázelo na průniky středem hřiště - nejprve se ve 35. minutě domácí defenzívou prodral Grim, ale vylámal si zuby na Rabušicovi. Podobně dopadl ve 38. minutě i Outrata, Rabušic znovu vytáhl senzační zákrok a jeho střelu vyrazil. Ve 47. minutě mohl dvoubrankový náskok zařídit Polonec, jenž si naběhl na rohový kop Kupského. Pěkný signál ale skončil střelou těsně vedle. V 51. minutě hry nádhernou patičkou narazil Palla sbíhajícímu Grimovi, kterému se tak otevřela cesta na bránu domácích, Rabušic se ovšem znovu blýskl znamenitým zákrokem a udržel tak jednobrankový rozdíl i nadále. Každou minutou bylo utkání nervově vypjatější, přibývalo nedovolených zákroků a slovních potyček. Faul domácího Koubka měl v 54. minutě za následek volný přímý kop, jehož exekuce se ujal Polonec. Jeho projektil opět dosti zaměstnal Rabušice, i tentokrát však dnes výborný brankář J.F.A nedovolil zvýšení náskoku hostů. Jenže ani on už v 54. minutě nedokázal zabránit čtvrté brance RKM, o kterou se bombou z dálky postaral Grim. A RKM v ten moment mohlo začít slavit. J.F.A sice v posledních minutách dala do zápasu všechny zbytky sil, zkušení hráči hostí však žádné drama nepřipustili a se závěrečným hvizdem se stali právoplatnými mistry letošního ročníku Superligy.

Utkání nakonec nabídlo větší drama, než se čekalo. RKM však žádné překvapení nedopustilo a po zásluze s body na kontě obhájilo titul mistra nejvyšší brněnské soutěže. Hráči J.F.A sezonu s 18 body zakončili devátým místem, což jim zaručuje udržení i pro příští sezónu.

J.F.A – RKM Brno 2:4 (2:2)