ME malá kopaná - Řecko čtvrtfinále

13. října 2013

Německo - ČR 1 : 1 ( 0 : 0 ) na penalty 3 : 2
Do semifinále postupuje Německo. Ani podruhé jsme je nedokázali porazit.

První poločas opatrného utkání skončil bez branek. Deset minut před koncem zápasu se ujalo Německo vedení 1:0 gólem z přímého kopu. Hned dvě minuty nato ale vyrovnal Lafek a také v tomto případě se rozhodovalo až na pokutové kopy. Ten první Němci nedali, zato Grim se nemýlil. Druhá série proběhla přesně naopak, takže to bylo po dvou penaltách na každé straně 1:1. Ve třetí sérii se prosadili oba střelci, následovala tedy náhlá smrt. Zatímco Němci se ani tentokrát nemýlili, Drábek poslal svůj pokus mimo branku. Český sen o další medaili z Mistrovství Evropy v malém fotbale se rázem rozplynul. Po zlatu z Anglie, stříbru z Rumunska a bronzu z Moldavska se tentokrát vrací náš tým s prázdnou.

Naši se nepotkali s ideální formou a od začátku turnaje se trošku hledali. Zde přinášíme na závěr několik statistik: