Malá kopaná - SIMOST Superliga 8. kolo

23. října 2013

Karlsberg C. F.-  RKM Brno  7 : 2 ( 3 : 0 )
Zápas se chlapcům nevyvedl. Včerejší soupeř byl určitě fotbalově kvalitnější, ale  dnes nic nevycházelo. Špatný výkon brankáře, nedůslednost a vracení do obrany nefungovalo. Hráči RKM zkusili i powerplay, ale nic nepomohlo. Množství šancí zůstalo nevyužito     e-lavičky.cz  si mohou reputaci napravit v pondělí ve čtvrtfinálové skupině mistrovství ČR, kde mohou Karlsbergu porážku oplatit.

Ve šlágru kola se po překvapivě vysokém výsledku radoval ze tří bodů Karlsberg

Zřejmě nejdůležitějším zápasem osmého kola byl souboj dvou dosud neporažených týmů, které suverénně kralují nejvyšší brněnské soutěži – Karlsberg hostil RKM Brno.  Hosté byli zcela jistě v nevýhodě díky dohrávce sedmého kola, která byla na programu necelých 24 hodin před úvodním hvizdem tohoto duelu, RKM v ní zdolalo Gioiu. Domácí dělilo od posledního zápasu s PROTECTIONEM, ve kterém si s posledním týmem Superligy překvapivě rozdělili body, pět dní.

Tím, kdo v páté minutě jako první otevřel skóre, byl domácí Ovčačík. Vytáhl míč po levém křídle a krásnou střelou s boční rotací otevřel skóre. V osmé minutě mohl ten samý hráč přidat druhou branku, když opět využil levé křídlo, jenže jeho následnou střelu nohou zastavil Kubica. V 11. minutě chyboval při zpracování vysokého balónu z hloubi pole Čampa, čehož využil Ovčačík, který jej přesprintoval, ale posléze v souboji jeden na jednoho brankáře obstřelit nedokázal. V 15. minutě po přečíslení Karlsbergu posouval Moučka Šímovi, který z první vyslal na Kubicu nepříliš intenzivní střelu. Brankář Tanga si s ní bez problému poradil. Běžela 19. minuta, když z dálky napřáhl kapitán hostí Outrata. Němeček v brance domácích se musel po střele mohutně natahovat, ale konečky prstů se mu podařilo míč vyrazit mimo bránu. Třiadvacátá minuta už ale přinesla druhý gólový moment. Vše začalo chybou hostujícího Drábka, který na půlce ztratil balón. Míč mu poté uloupil Lerch, který si ještě po cestě směrem k bráně nádherně narazil s Preslem a do odkryté brány upravil na 2:0. Jen o chvíli později, v minutě sedmadvacáté, se tým kapitána Moučky prosadil znovu. Klimeš jakožto exekutor přímého kopu zvolil technickou střelu s boční rotací, jejíž směr sice Kubica vystihl a dokonce se ji pokusil i vyrazit, jenže od jeho rukou se střela odrazila jen do sítě – 3:0. Skóre v takovéto podobě pak vydrželo až do poločasového hvizdu.

Třiatřicátá minuta přinesla nebezpečnou střelu hostujícího Čampy, kterou jemně líznul rukou gólman Němeček. Míč se odrazil od spodní části břevna a naštěstí pro domácí lehce směrem od brány. Následovala série brejků na obou stranách, avšak ani Vrána na jedné straně, ani Presl na druhé nedokázali rychlé přečíslení dotáhnout do gólového konce. Nicméně za chvíli jakoby se s úspěšnými trefami roztrhl pytel. Vše začalo ve 37. minutě, kdy se v brejkové situaci dva na jednoho ocitli hostující Šíma a Moučka. Druhý jmenovaný využil odkryté brány a snad ani nemohl minout – 4:0. RKM se mezitím rozhodlo pro hru v šesti hráčích, dres posledního obránce, který měl být jakousi alternativou brankáře, si oblékl Čampa. Po jedné z útočných akcí RKM se však míče zmocnil Karlsberg a následovala dlouhá oblouková střela přes celé hřiště z kopačky Milana Klimeše, která znamenala navýšení skóre na 5:0. Renomovaný útočník Karlsbergu si nedal pokoj a ve 42. minutě se mu podařilo završit hattrick, když prošel sám po pravé straně a individuální akci zakončil přesnou střelou po zemi k tyči. Kubica, který se mezitím vrátil do brány, neměl nárok – 6:0. Ve 48. minutě přišla branka naopak na druhé straně – nejprve střílel Vrána, jehož střelu Němeček ještě vyrazil. Na následnou dorážku Outraty, který neskutečně prudkým projektilem nechytatelně zavěsil pod břevno, už byl krátký – 6:1. Ve 49. ale znovu přišel čas Milana Klimeše, jenž unikl pozornosti hostujících obránců a prokličkoval se až ke Kubicovi, kterého ladnou střelou po zemi obstřelil a přidal svůj čtvrtý, celkově dnes už sedmý gól Karlsbergu. Odpovědí úřadujícího mistra byla nejprve pouze střela Grima, který v 54. minutě pálil po průniku středem hřiště do břevna, v  57. minutě byl však o poznání úspěšnější jeho spoluhráč Vrána, který po zpracování míče z hloubi pole v situaci, kdy byl sám tváří v tvář Němečkovi, a upravil tak na konečných 2:7 z pohledu RKM Brno.

Zejména díky čtyřem gólům vstřelených během dvanácti minut a také produktivnímu prvnímu poločasu dokázal Karlsberg svého rivala drtivě porazit a nyní se tak může pyšnit nálepkou jediného neporaženého týmu Superligy. Příští týden to však rozhodně nebude mít lehké – vyzve aktuálně druhý tým tabulky, Tripoli Brno. RKM si může vylepšit chuť soubojem s desátou Nedekou. Po prohře klesl tým prezidenta Čecha až na třetí místo, pořád však má jeden zápas k dobru.

Karlsberg C. F. – RKM Brno 7:2 (3:0)
5. Ovčačík, 23. Lerch, 27. Moučka, 37., 42., 43. a 49. Klimeš – 48. Outrata, 57. Vrána

Řekli po zápase:
Petr Moučka (kapitán, Karlsberg):
Čekali jste takovýto výsledek?
„Takový výsledek jsme samozřejmě nečekali, čekali jsme vyrovnané utkání, které může dopadnout všelijak. Tenhle výsledek byl rozhodně překvapením, a to nejenom pro nás.“
Co rozhodlo o suverénní výhře Karlsbergu?
„Asi naše kombinační hra dopředu, kterou máme opravdu dobrou. Už spolu nějakou chvíli hrajeme a myslím, že je to vidět.“
Jak bys zhodnotil hru soupeře?
„Soupeř špatně nehrál, ale působil trosku unaveně a hlavně powerplay, o které se pokusili, jim moc nesedlo, je to o hodně jiné než ve futsalu, a proto z toho dal Klimi (Milan Klimeš, pozn. autora) další gól, který asi rozhodl o všem.“

Petr Čech (prezident, RKM Brno):
Co zapříčinilo debakl RKM?
„Nevím, jestli se tomu dá říkat debakl, zápas se nám prostě nepovedl. Začali jsme hrát za nepříznivého vývoje powerplay a to zapříčinilo další góly v naší síti. Pokud by nám to vyšlo, výsledek by byl určitě jiný.“
V čem konkrétně vás Karlsberg přehrál?
„Řekl bych, že v ničem, jelikož se celý zápas pouze bránil, a to „velice dobře“ a vyrážel do brejků, nás bohužel docela zásadně nepodržel gólman a díky jeho hrubým chybám jsme se museli uchýlit k výše zmiňovanému powerplay, které je vždy vabank.“
Do jaké míry komplikuje prohra boj o titul z pohledu RKM?
„Myslím, že nám nekomplikuje cestu vůbec, občas je takováto facka ku prospěchu. Máme docela náročnou sezonu, kluci byli navíc na reprezentaci, díky tomu musíme dohrávat odložené zápasy a máme velkou marodku od začátku sezony. Jsem si ale jistý, že se tento výsledek nebude opakovat. Našim cílem pořád zůstává vyhrát mistrovství republiky a samozřejmě Superligu.“