Čechová Lenka > Aktuality > Malá kopaná Simost superliga 2014-15 5. až 7.kolo

Uživatel

| registrovat

Malá kopaná Simost superliga 2014-15 5. až 7.kolo

15. října 2014

PROTECTION.CZ - RKM Royal Day Brno  4: 3 (2: 0) - hosté útočili a domácí se soustředili na brejky. u si  e-lavicky.cz v letošní sezóně poprvé ztratily body. Střelci  RKM: Belej, Grim, Outrata
Utkání 6. kola bylo odloženo pro reprezentační povinnosti hráčů RKM.
 FC Fénix Brno - RKM Royal Day Brno  4: 4 ( 2: 4) - hosté po výborném začátku, kdy po čtvrthodině hry vedli 0 :4 takticky odešli  a  e-lavicky.cz přišly o další 2 body, které jim v konečném účtování mohou chybět. Střelci  RKM: 3 Koudelka, Chládek

RKM poprvé v sezóně padlo, v napínavém utkání jej zdolal PROTECTION

Středeční superligový program pokračoval od 21 hodin v areálu VUT soubojem dvou velikánů nejvyšší brněnské soutěže. Domácí PROTECTION.cz, který v posledních dvou utkáních vysoko podlehl Gioie a Fénixu, hostil úřadujícího mistra a zatím neporaženého lídra soutěže RKM Royal Day Brno. Domácí nastoupili s několika posilami – první zápas v malé kopané si odbyli Konečný a Šídla, z třetiligového Leramu podpořil díky střídavému startu řady  PROTECTIONu také Kršák. Do brány se postavil Buršík, pro kterého to byl v letošní sezoně premiérový start. V sestavě RKM se sice žádná nová tvář neobjevila, i tak však hosté nastoupili v silné sestavě v čele s Belejem a Grimem.

V úvodu utkání byl však lepším týmem PROTECTION. První zajímavější příležitost přišla ve 4. minutě, když se ke střele dostal domácí Procházka. Sedmidubský byl však připravený a nebezpečný pokus soupeře vyrazil mimo. V minutě osmé se kolem hostujících obránců prosmýkl Konečný a z lukrativní pozice střílel těsně vedle pravé tyče. V 15. minutě ztratili hosté na útočné půli balón, čehož využil domácí Havel, který doslova prolétl po levém křídle, pálil však přesně do rukavic Sedmidubského. Domácí se ale posléze kýžené branky opravdu dočkali. Ve 20. minutě našel Buršík výkopem vysunutého Konečného, ten si poradil s dotírajícím obráncem a v těžké pozici dokázal obloučkem překonat Sedmidubského v bráně RKM. Konečný mohl přidat i druhý gól, když se ve 22. minutě na pravé straně dostal k míči a okamžitě jej poslal na bránu hostí. Balón však o kousek minul levou tyč. Ve 24. minutě hostující obrana opět podcenila vysunutého útočníka – tentokrát jím byl Šídla. Jeho následný pokus pak rozezvonil brankovou konstrukci. Ke druhé brance tentokrát chybělo opravdu málo.  Míč se navíc ještě odrazil ke Konečnému, s jeho střelou si ale domácí gólman bez sebemenších problémů poradil. Ve 25. minutě už to ovšem opravdu bylo o dvě branky. Procházka poslal do vápna kolmou razantní přihrávku a Logara, který stínil před Sedmidubským, ji patičkou mírně nasměroval za brankářova záda. Tento nádherný fotbalový moment jasně ukázal, že úřadující mistr RKM je poprvé po velmi dlouhé době v problémech. V závěru se o snížení pokusil Outrata, který po sprintu přes celé hřiště nebezpečně vypálil, Buršík v bráně PROTECTIONu však míč s přehledem vyrazil. Poločasový stav a dosavadní průběh zápasu tak byl velmi překvapivý – lídr ligy zaostával o dvě branky.

Ve 33. minutě měl obrovskou šanci vstřelit první gól svého týmu Belej. Jeho střele z hranice vápna nic nechybělo, ale Buršík vytáhl výtečný zákrok a ani tentokrát nedovolil celku soupeře skórovat. Na druhé straně ve 36. minutě prošel Logara po pravém křídle, poté posunul do prostoru před vápnem Kršákovi, ten dokázal obejít dva obránce RKM a celou akci korunoval nechytatelnou bombou do pravého horního rohu branky – 3:0. Hosté okamžitě zareagovali plošným útokem v pěti, což mimo jiné znamenalo také naprosto otevřenou obranu. A hned první brejk skončil pro domácí mužstvo úspěšně – Logara se ve 38. minutě prohnal po pravém křídle a nacentroval míč Šídlovi, ten jedním pohybem obešel Sedmidubského a druhým míč poslal do sítě hostí – 4:0. RKM se podařilo velmi brzo odpovědět – ve 41. Grim se po závaru před domácí brankou opřel do odraženého míče a ten doplachtil až za Buršíkova záda. Jenže výběr prezidenta Čecha necelých dvacet minut před koncem utkání stále zaostával o tři góly. Ve 47. minutě se Belej u levé tyče snažil procpat balón mezi brankáře a tyčku, opět však narazil, Buršík v tomto zápase podával opravdu výjimečný výkon. Belej střílel také v 50. minutě, jenže i tentokrát mu domácí gólman zkazil radost a vyrazil do zámezí. V 52. minutě mohl pátou branku PROTECTIONu přidat Havel jdoucí sám na bránu. Koncovku však uspěchal a místo kličky zvolil střelu z dálky, která mířila úplně vedle. V 55. minutě vzkřísil naději pro svůj tým Belej, který střelou z hranice vápna propálil všechno, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Buršíka, který měl kompletně zakrytý výhled. Hned po rozehrávce v 58. minutě kapitán Outrata, který kvůli nepříznivému stavu doslova běsnil, vyslal na bránu nechytatelný projektil a necelé tři minuty před koncem zápasu to tak bylo pouze o jednu branku. RKM si v závěru vytvořilo drtivý tlak, úspěšný gólový zásah z něj však nevykřesalo. Naopak to byl domácí Havel, který mohl výsledek potvrdit pátým gólem, jenže hlavička, na kterou si po rohovém kopu naskočil, skončila těsně vedle. Po této standardní situaci byl zápas ukončen. RKM nakonec k vyrovnání chyběl jen jediný gól.

Strhující utkání, které se po osmatřiceti minutách a čtyřech brankách domácích zdálo rozhodnuté, ukázalo jednak obrovskou sílu PROTECTIONu na straně jedné a brilantní koncovku RKM na straně druhé. Přestože však hosté bojovali do poslední chvíle, vyrovnat se jim nepodařilo a celek kapitána Logary si tak po dvou nepovedených utkáních odnesl skalp největšího favorita na superligový titul. Příští kolo bude pro oba celky taktéž klíčové – PROTECTION změří síly s obdobně silnou Cordobou, RKM bude hostit nyní už jediný neporažený celek – Gioiu Brno.

PROTECTION.CZ – RKM Royal Day Brno 4:3 (2:0)
20. Konečný, 25. Logara, 36. Kršák, 38. Šídla – 41. Grim, 45. Belej, 48. Outrata

Luděk Procházka (útočník, PROTECTION.CZ)
Tušili jste před zápasem, že máte šanci nad RKM zvítězit?
"Samozřejmě, že RKM je jedno z nejkvalitnějších mužstev v soutěži a každý ví o přednostech tohoto týmu. Ale i my máme v kádru velmi kvalitní hráče, a pokud se dokážeme sejít v silné sestavě, tak můžeme být přinejmenším rovnocenným soupeřem pro všechny týmy Superligy. Rozhodně jsme se necítili jako outsider ani proti RKM."
Co způsobilo drtivou převahu vašeho týmu?
"O drtivé převaze bych určitě nemluvil. I díky tomu, že se s hráči RKM vzájemně dobře známe, bývají zápasy zajímavé a těšíme se na ně o to více. Tentokrát jsme dokázali lépe využívat naše příležitosti. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, což se nám dařilo plnit. Co se útoku týče, tak jsme si vědomi, že si příležitosti dokážeme vytvořit a tentokrát jsme je zvládli i proměňovat."
Zvýšili se po tomto utkání vaše superligové ambice?
"Naše ambice se odvíjí od toho, jak se dokážeme díky zraněním a dalším okolnostem scházet. Nemáme žádné přehnané cíle, ale chtěli bychom být určitě minimálně v horní polovině tabulky a budeme se snažit trápit favority soutěže tak, jako se nám povedlo právě proti RKM."

Pavel Outrata (obránce, RKM Royal Day Brno)
Co způsobilo zkrat vašeho týmu a následné inkasování čtyř branek?
"Způsobily to individuální chyby v defenzivní činnosti. To se děje skoro každý zápas. Na začátku nastoupíme laxně, jakoby se nám nemohlo nic stát, dostaneme laciné branky a zápas pak honíme na poslední chvíli. Bohužel PROTECTION hrál výborně. Skvěle bránili a dopředu byli efektivní. Sice z mála šancí dali 4 branky, ale hráli disciplinovaněji a na rozdíl od nás bojovali, proto zaslouženě vyhráli."
Bylo na tobě vidět, že do hry dáváš všechno. Věřil jsi i za stavu 0:4, že by výsledek šel ještě otočit?
"Myslím si, že když máte vedle sebe hráče typu Belej, Grim a Koudelka, musíte věřit do konce."
Bude se v důsledku tohoto výsledku měnit taktika hry RKM?
"Taktika je pořád stejná, dát o gól víc než soupeř. Je to jen o přístupu jednotlivých hráčů k utkání. Pokud budeme zodpovědně bránit, budeme vyhrávat. Nemůžeme si dovolit dostávat laciné góly, protože v lize jsou stále vyrovnanější a vyrovnanější týmy, které to prostě zavřou a ubrání do konce. Sezóna je ale dlouhá a není třeba panikařit po jedné porážce. Lepší když přijde teď, než v závěru soutěže."