Čechová Lenka > Aktuality > Malá kopaná Simost superliga 2014-15 4.kolo

Uživatel

| registrovat

Malá kopaná Simost superliga 2014-15 4.kolo

27. září 2014

RKM Royal Day Brno - SK Retro Brno  5: 2 (2:2) - domácí si připsali povinné vítězství. Po klasickém počátečním výpadku si  e-lavicky.cz v klidu zajistily 3 body. Střelci  RKM: 2 branky Prokeš a Palla, 1 branka Grim

Favorit brzy prohrával, nakonec ukázal zkušenosti a utkání otočil

Ve čtvrtém kole SIMOST Superligy hostil Royal Day Brno SK Retro Brno. RKM vstoupilo do sezony správnou nohou, všechny zápasy vyhrálo, ten poslední navíc proti hlavnímu rivalovi Tripoli Brno, tato bilance drží RKM na druhém místě o skóre za Gioiou. Retro se v nejvyšší soutěži zatím rozkoukává, ze všech odehraných utkání odcházeli borci z Retra poražení, nula na kontě je usazuje na poslední pozici v tabulce a zápas proti RKM nevypadá jako zápas, od kterého by se mohlo Retro bodově odrazit, nebudeme předbíhat, vítěze určí následujících 60 minut.

Zápas začal lépe pro Retro, které šlo proti favoritovi brzy do vedení, Doležal zastihl míč u autové čáry a výbornou přihrávkou do běhu našel Tůmu, který zboku prostřelil Kučeru – 0:1. Další výborný balon od Doležala, tentokrát na Šompláka. kterého brankář vystál, Doležal si mezitím zběhl na hranici vápna a řekl si o přihrávku, kterou také dostal. Doležalova střela překonala gólmana, za kterého musel na brankové čáře zaskakovat obránce, jenž tak zabránil jasnému gólu. Retro nemuselo této situace příliš litovat. Uběhly čtyři minuty a hosté se podruhé mohli radovat ze vstřelené branky. Tůma zvýšil vedení Retra nechytatelnou střelou z ostrého úhlu, která setřásla všechny pavučiny na vzdálenějším rohu Kučerovy branky – 0:2. Po šesti minutách tak outsider Retro vedl už o dvě branky a RKM se mělo nad čím zamýšlet. Retro se jasného favorita nezaleklo, předvádělo odvážné kombinace a poctivě bránilo. Ve 13. minutě domácí snížili. Po zmatcích před brankářem, míč do brány dostal Tomáš Prokeš – 1:2.  A mohlo být srovnáno, Tůma neuhlídal Prokeše, kterého naštěstí pro hosty se štěstím vychytal Sýkora. Ve 14. minutě střílel Tůma z dálky po zemi na vzdálenější tyč, míč letěl jen o třicet centimetrů vedle. RKM přebralo po vstřelené brance iniciativu a dostalo Retro pod tlak. Rudí však pokračovali v kvalitní obraně a pro RKM bylo těžké prokombinovat se k něčemu nebezpečnějšímu. Ve 22. minutě se ale RKM dočkalo a vrátilo se do zápasu. Prokeš překonal gólmana prudkou střelou mezi nohy – 2:2. Žádný další gól jsme v první půli neviděli, Retro drželo cenný stav 2:2.

Druhou půli zahájil pokus Outraty, vedle. Daleko blíž byl po přihrávce od Pally Vlach, který na balon ve skluzu nedosáhl. Ve 37. minutě se dostali domácí do vedení, Palla střílel do odkryté části brány, Tůma se pokoušel míč zblokovat vedle, ale ani to nezabránilo inkasování – 3:2. Ve 45. minutě RKM Retru odskočilo na rozdíl dvou branek, Palla vypálil na gólmana, který se míč nešťastně srazil za záda – 4:2. Na druhé straně mohl snížit Tůma, míč mu ale těsně před zakončením vypíchl gólman. V 52. minutě se individuálně ukázal Prokeš, jeho zakončení nůžkami letělo těsně nad. V pětapadesáté minutě utekl obraně Palla, jeho střelu brankář vyboxoval na roh. V závěru poločasu se domácí dostali do přečíslení třech proti dvěma, Jaromír Grim bez problémů zakončil a stanovil konečné skóre zápasu – 5:2.

Retro brzy vedlo o dvě branky, RKM ale ukázalo své zkušenosti a kvality a bez problémů vývoj utkání otočilo ve svůj prospěch.

RKM Royal Day Brno – SK Retro Brno 5:2 (2:2)