Čechová Lenka > Aktuality > Malá kopaná Simost superliga 2014-15 2.kolo

Uživatel

| registrovat

Malá kopaná Simost superliga 2014-15 2.kolo

12. září 2014

RKM Royal Day Brno - Nedeka 11: 3 (6: 3) - utkání s Nedekou proběhlo v klidu a e-lavicky.cz si zajistily další 3 povinné body. Střelci  RKM: 4 branky Vlach, 3 branky Belej, po dvou Palla a Koudelka.

RKM zničilo Nedeku a vyhouplo se do čela tabulky

V rámci druhého kola SIMOST Superligy se utkali favorité na titul RKM Royal Day Brno a stálý účastník nejvyšší soutěže Nedeka Brno. Pro milovníky číslice 9 musel být termín utkání velice uspokojivý, neboť se podařilo hrát utkání 9. 9. v 9 hodin večer. V prvním kole si RKM poradilo výrazným výsledkem 8:2 s těžkým soupeřem jakým zajisté je Karlsberg. Naopak Nedeka ve svém prvním utkání podlehla 1:6 Fénixu Brno a to i přes novou posilu v brance, kterou se stal zkušený Tomáš Hoda.

Již od začátku zápasu bylo na hřišti pod Palackého vrchem poznat, že se zápas časově kryje s působením naší reprezentace. Oba týmy dorazily bez střídání a do brány Nedeky dokonce musel zaskočit hráč z pole, konkrétně Roman Teplý. Ve 4. minutě utkání jsme mohli vidět první branku zápasu, trošku nečekaně jí vsítila Nedeka, když Kabát utekl obraně a měl před sebou pouze brankáře Kučeru, jenže trefil pouze levou tyč jeho branky. Pro Nedeku se však míč šťastně od tyče odrazil k volnému Tomáši Tinkovi a ten již rozvlnil síť v brance RKM - 0:1. RKM působilo ze začátku trošku ospale, ale i tak dokázalo rychle vyrovnat. Běžela 8. minuta, když dostal příliš prostoru na středu hřiště Koudelka, který našel na pravé straně volného Beleje, ten místo očekávaného zakončení překvapil a našel svou přihrávkou nabíhajícího Vlacha, jenž i přes souboj s obráncem dokázal zakončit do odkryté branky - 1:1. Akci jako přes kopírák předvedlo RKM o pět minut později, když Koudelka znovu našel Beleje na pravé straně, ten se pokusil překvapit brankáře střelou na bližší tyč a málem se to povedlo. Nedeku zachránila branková konstrukce. A platilo známé pravidlo: nedáš – dostaneš. 14. minuta a Nedeka šla do vedení, když Kabát rychle rozehrál útočný aut a našel přesně hlavu Matouška, který v hlavičkovém souboji zdolal Outratu i vyběhnuvšího brankáře Kučeru a míč se třepotal v síti - 1:2. Odpověď RKM byla velice rychlá, pouze minutu trvalo vedení Nedeky. Koudelka se opět uvolnil na středu, tentokrát zakončil a postřelil jak clonícího obránce, tak brankáře Teplého - 2:2. Poprvé šlo do vedení RKM v 17. minutě, když Belej potáhl míč po pravém křídle, kličkou na střed se zbavil obránce, ale trefil pouze brankáře Teplého, od toho se míč odrazil k Vlachovi, který vrátil míč volnému Belejovi u pravé tyče a ten měl velice jednoduchý úkol a míč dorazil do brány - 3:2. Vyrovnaný průběh utkání pokračoval, protože Nedeka dokázala znovu vyrovnat. Ve 22. minutě se postavil k přímému kopu Matoušek a jeho dobře mířenou střelu dokázal brankář Kučera vyrazit pouze na rohový kop. K tomu se postavil Tomáš Tinka a překvapil Kučeru přímou střelou na bránu, která propadla až za brankovou čáru - 3:3. O tři minuty později se prosadilo RKM, když na středu volný Palla našel krásnou uličkou volného Vlacha na pravém křídle, ten se kličkou zbavil nejprve obránce pak i brankáře a zakončil do prázdné brány - 4:3. O minutu později se snažila Nedeka vyrovnat, avšak při své akci ztratila míč a RKM šlo do rychlého protiútoku tři na dva. Koudelka postupoval středem, nahrál doprava Belejovi a ten přesnou křížnou přihrávkou našel u levé tyče volného Vlacha, který míč doklepl do brány - 5:3. Minutu na to se ocitl opět Koudelka volný na středu hřiště, kličkou se zbavil obránce a přihrál volnému Belejovi u pravé tyče a hráč takového formátu se nemýlí - 6:3. V prvním poločase to bylo vše, nutno však říci, že rozhodčí Marinč svým hvizdem ukončujícím první poločas nešťastně zastavil rychlé přečíslení Nedeky tři na jednoho, které mohlo zapříčinit snížení hostů.

Druhý poločas začal bez výraznějších šancí na vstřelení branky. Do první šance se dostala Nedeka v 38. minutě, když Tomáš Tinka rychle rozehrál autové vhazování ke Kabátovi, ten se otočil s míčem a nebezpečně vypálil, k jeho smůle tato střela skončila pouze na tyči. O tři minuty později Nedeka znovu zahrozila, když šli Kabát společně s Tomášem Tinkou sami na brankáře Kučeru. Míč táhl Kabát, ten mu však trošku uskočil a toho využil brankář Kučera, který rychle vyběhl a čistý skluzem zmařil tuto vyloženou šanci. Ve 47. minutě jsme se již dočkali změny skóre, a to když hráči Nedeky nechali příliš mnoho prostoru na středu hřiště Pallovi. Ten se nejprve rozhlížel komu nahrát, ale když viděl všechny spoluhráče obsazené, tak se rozhodl vystřelit a jeho výborně mířená placírka zapadla k levé tyči - 7:3. Hráči Nedeky se nepoučili a o dvě minuty později nechali opět Pallovi na středu hřiště moc prostoru, ten tentokrát přihrál před bránou volnému Belejovi, který když stál zády k bráně, tak to vyřešil nádherně. Jeho patička zamířila přesně k pravé tyči branky a Teplý mohl pouze vytáhnout další míč ze sítě své brány - 8:3. Další změna skóre přišla v 53. minutě, kapitán RKM Outrata našel křížnou přihrávkou volného Beleje na pravém křídle, jenž vypálil pouze do brankáře Teplého. Od něj se však míč odrazil zpět Belejovi, který tentokrát v roli nahrávače již uspěl, našel u levé tyče volného Koudelku a ten měl jednoduchý úkol - 9:3. V 58. minutě jsme mohli vidět desátý gól do sítě Nedeky, který však byl, troufnu si říct, tím nejhezčím. Outrata rychle rozehrál autové vhazování na volného Vlacha před brankou, ten se nádherně položil do vzduchu a trefil míč z voleje do levého horního růžku branky - 10:3. O minutu později se RKM znovu prosadilo, tentokrát individuální akcí Pally, jenž si potáhl míč přes celou šíři hřiště až na pravé křídlo, odkud vypálil nechytatelnou střelu k tyči - 11:3. Chviličku po této brance sudí Marinč ukončil utkání.

V tomto zápase jsme mohli vidět 14 branek, některé z nich byly velmi krásné a ti, co si vybrali tento zápas místo naší reprezentace, nemuseli litovat. Nedeka byla pro RKM důstojným soupeřem až do 25. minuty. Pak se projevila lepší fyzická připravenost RKM a fakt, že v brance hostů stál povoláním útočník Teplý. V příštím kole uvidíme zápas, který by se dal nazvat šlágrem podzimu, úterní klání Tripoli – RKM. Poražená Nedeka již v neděli přivítá na VUT španěly z Cordoby.

Pavel Outrata (kapitán, RKM Royal Day Brno)
Pavle, až do 25. minuty se jednalo o velice vyrovnané utkání, čím vás Nedeka zaskočila?
"Neřekl bych, že přímo zaskočila, ale určitě hráli dobře s vědomím, že nemají co ztratit. Povedlo se jim dát nějaké branky, což je určitě nakoplo. V druhém poločase jsme začali lépe bránit, přidali k tomu branky a zápas rozhodli."
Byl velký problém složit sestavu na dnešní zápas, když hrála naše fotbalová reprezentace proti Nizozemsku?
"Myslím si, že složit sestavu je pro nás problém každý týden. Spoustu našich hráčů má povinnosti ve velkém fotbale i futsale, takže je vždy třeba, aby prostě minimálně 5 lidí mohlo dorazit na zápas malé kopané. To si myslím, ale že je problém u většiny týmů."
V příštím kole se můžeme těšit na váš zápas proti Tripoli, které do sezóny nevstoupilo zrovna přesvědčivě, co od toho utkání očekáváš?
"Oba týmy se navzájem znají, Tripoli má výborný tým. Bude to hodně vyhecované a bojovné. Myslím si, že to bude opět kvalitní zápas."