Čechová Lenka > Aktuality > Malá kopaná Simost superliga 2014-15 1.kolo

Uživatel

| registrovat

Malá kopaná Simost superliga 2014-15 1.kolo

7. září 2014

Karlsberg C.F. -  RKM Royal Day Brno  2: 8 (1:2) - utkání prvního mužstva se třetím přineslo loňského ročníku přineslo zpočátku urputný boj, ve druhém poločase jednoznačný průběh zápasu  e-lavicky.cz jasně zvítězily. Střelci  RKM: Koudelka a Grim po 3 brankách, Outrata 1 branka, 1 branka vlastní

Karlsberg šel proti RKM rychle do vedení, nakonec odešel s osmigólovým výpraskem

V rámci prvního kola SIMOST Superligy byl na programu velmi atraktivní souboj dvou mužstev, které budou hrát důležitou roli v boji o titul mistra nejvyšší brněnské soutěže. V areálu VUT se po letní přestávce představily celky Karlsbergu a RKM Royal Day. Tým kapitána Petra Moučky během léta posílil o Vítězslava Bártu z Šenk Oken Raiders, úřadující superligový mistr zase začal soutěž s novým sponzorem v názvu klubu. V minulé sezóně ovládl první utkání Karlsberg 7:2, v jarní odvetě pak svěřenci prezidenta Petra Čecha porážku Karlsbergu vrátili. I tento fakt tak sliboval velmi zajímavé poměření sil.

Úřadující šampión pocítil hned ve druhé minutě ledovou sprchu v podobě rychlého inkasování. K míči se v nepříliš výhodné pozici dostal domácí Milan Klimeš, který pohotově vystřelil. Mokrý povrch a kluzký balón pak způsobil, že se Sedmidubskému míč nepodařilo zachytit a Karlsberg tak šel po pár vteřinách hry do vedení. Odpovědět mohl v 5. minutě po pohledné narážečce s Grimem hostující Outrata, jeho výbornou střelu však zastavil ještě lepší zákrok Halousky v brance domácích. Další příležitost měl ve 12. minutě Belej, který si v ofsajdové pozici počkal na přihrávku, kterou následně v akrobatické pozici zkoušel usměrnit na bránu soupeře. Do jeho střely ale vběhl obránce a míč skončil v zámezí. Ke kuriózní situaci pak ale došlo v 16. minutě. Halouska si naběhl pro malou domů od Bárty, při snaze nakopnout míč dopředu jej však netrefil a bohužel pro něj a celý Karlsberg balón doputoval až do domácí sítě. Po vynikající práci defenzívy tak přišlo opravdu velmi laciné vyrovnání. Dvaadvacátá minuta mohla pro hosty znamenat další branku, po ztrátě míče u brány RKM se do brejku vydali Koudelka s Grimem. První jmenovaný přihrával těsně před vápnem na střed Grimovi, Halouska ovšem přihrávku vycítil a balón vypíchl. Ve 25. minutě už byli RKM úspěšnější. Na rohový kop rozehraný Belejem si naskočil nikým nebráněny Koudelka a elegantně dorazil balón za bezmocného brankáře domácích – 1:2. Třetí gól mohl ještě ve 28. minutě přidat z přímého kopu Palla, který ze střední vzdálenosti doslova ,,podstřelil“ zeď a slušně tak prověřil Halousku. Ten si ale s jeho projektilem poradil a stav 1:2 tak přetrval až do přestávky.

Domácí začali po výměně stran aktivněji. Hned ve 32. minutě mohl vyrovnat Šíma, jehož vyslal skvělou přihrávkou do běhu Klimeš. Šíma byl však u míče o něco později, než bylo třeba a vyběhnuvší Sedmidubský jeho pokus vyrazil nad. A tak přišel úder z druhé strany. Po dalším ofenzivním tlaku Karlsbergu se k míči ve 36. minutě dostal Koudelka, okamžitě vystartoval na domácí bránu a brejk korunoval přesně mířenou střelou po zemi – 1:3. Ve 37. minutě po rychle kombinaci hostujících hráčů pálil Belej, jeho jedovatý projektil mířil k tyči, ale Halouska opět vytáhl senzační zákrok a vyrazil na roh. Čtyřicátá minuta přinesla krásný fotbalový moment - Grim nádhernou zadovkou našel Koudelku, před kterým se tak otevřel obrovský prostor k úniku. Tato výborná souhra nakonec vyústila brankou RKM, útočník hostí v situaci jeden na jednoho totiž dokázal najít skulinku a potřetí tak rozvlnil síť Halouskovy branky – 1:4. Pátý zásah na sebe nedal dlouho čekat. Grim v opravdu ostrém úhlu u pravé tyče domácí branky dokázal využít svých fotbalových kvalit a přesnou střelou využil mezírky mezi gólmanem a tyčkou. Po pětačtyřiceti minutách tak RKM mělo zápas plně ve svých rukou, Karlsberg se nicméně nevzdával. V probíhající 49. minutě si na autové vhazování Moučky naskočil Presl a parádní dorážkou nedal Sedmidubskému v brance RKM šanci. Ke srovnání však stále chyběly tři branky. A stav 2:5 navíc nevydržel příliš dlouho – v 51. minutě doplachtil oblouček od hostující branky až ke Grimovi, který na nic nečekal a svým druhým zásahem překonal Halousku. V 56. minutě mohli domácí alespoň zkorigovat stav utkání. Po narážečce s Bártou a Lerchem pálil z dobré pozice Šíma, Sedmidubský ale jeho pokus konečky prstů dokázal vyrazit. Poslední slovo zápasu však měl výběr kapitána Pavla Outraty a byl to právě on, který se dokázal
v 57. minutě prodrat domácí obranou a přidat sedmý gól svého mužstva. V 60. minutě debakl bronzového týmu minulého ročníku ještě po závaru před bránou Karlsbergu dokonal osmým zásahem Grim, který tak podobně jako Koudelka završil zápasový hattrick.

Velmi nadějný začátek utkání z pohledu Karlsbergu nejprve pokazil zbytečný vlastní gól a la Paul Robinson, poté nenasytný brankostroj v podobě útočníků Grima a Koudelky, kteří se celkem podíleli na šesti brankách. Třetí tým minulé sezóny to nebude mít lehké ani v druhém kole, kdy zavítá na hřišti Cordoby. RKM Royal Day Brno bude příští týden hostit Nedeku.

Karlsberg C. F. – RKM Royal Day Brno 2:8 (1:2)
2. Klimeš, 49. Presl - 16. Bárta (vl.), 25., 36. a 40. Koudelka, 46., 56. a 60. Grim, 57. Outrata