Malá kopaná - SIMOST Superliga 14. kolo

1. května 2013

RKM Brno - PROTECTION.CZ  5:4 ( 0:3 ) - elavicky.cz tentokrát neoslnily. Po vlažném začátku, kdy chlapci zřejmě podcenili kvalitu soupeře a obdrželi laciné branky, měli velký problém zdolat obrannou hráz soupeře. Ten hrál velice disciplinovaně a vyrážel do rychlých protiútoků. Postupně snižovat náskok se dařilo až ve druhém poločase, kdy začali hostům docházet síly, protože neměli hráče na střídání. Vynikal brankář hostů, který s velkým štěstím odvracel množství šancí domácích.Vysvobození pro domácí přinesla 56. min a branka Drábka na 5:4. Střelecky tentokrát  vynikl  Michal Drábek, který vstřelil 3 branky. Po jedné přidali Josef Havel a Pavel Outrata.

Oficiální článek z webu malakopanabrno.cz

RKM bylo blízko první porážky, avšak zabralo a nad PROTECTIONem vydřelo těsnou výhru

Dva týmy, které zatím na jaře nepoznaly hořkost porážky a navíc v obou utkáních bodovaly naplno, se střetly Pod Palackého vrchem v rámci 14. kola SIMOST Superligy. Nikoho nepřekvapí, že prvním z nich je RKM Brno, tím druhým už trochu překvapivě PROTECTION.CZ. Domácí RKM v jarní části sezóny navazuje na suverénní podzimní jízdu. Jak s Naturalem, tak i s Nedekou si tým okolo Petra Čecha snadno poradil a 37 bodů jednoznačně řadí RKM na 1. místo soutěže. Hostující PROTECTION zahájil po nepovedeném podzimu druhou půlku sezóny velmi úspěšně, když se po vítězstvích nad Nedekou a Srbskou vzdálil sestupovým pozicím a s 15 - ti body okupoval 8. místo.

Hosté se museli po celou dobu zápasu vypořádat s hrou bez střídání, i tak ale vstoupili do utkání aktivně a bez bázně. Navíc hned ve 4. minutě zaútočili do rozhozené obrany domácích. Kalina podržel míč u brankové čáry, lehkým obloučkem našel v pokutovém území nikým nehlídaného Jakuba Svobodu a ten trefou do odkryté brány poslal PROTECTION do vedení – 0:1. I další možnost ke skórování měli hosté. Kalina přihrál na hranici vápna Logarovi, jeho pokus však brankář Sedmidubský vyrazil. RKM se tlačilo za vyrovnáním a usadilo se na své útočné polovině. K ohrožení Balabánovy brány se ale dlouho nedostalo. Ba co víc, v 10. minutě se po chybě v rozehrávce RKM hnali hosté do přečíslení tří proti jednomu. Kalina vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil, míč se po teči Sedmidubského odrazil od pravé tyče a dobíhající Svoboda jej dorazil do prázdné brány – 0:2. Další minuty přinesly územní tlak domácích, kteří okupovali pokutové území PROTECTIONu. Jeho hráči však pozorně a těsně bránili a domácí měli problémy dostat se k zakončení. A tak to zkoušeli střelami zpoza pokutového území, s těmi si však Balabán poradil. V 17. minutě hráči RKM opět zatlačili svého protivníka na jeho vlastní polovině, jenže zapomněli na zadní vrátka a po jedné z nepřesností upaloval na Sedmidubského osamocený Kalina. Poradil si znamenitě, když domácího brankáře obešel rychlou kličkou a zakončil do odkryté brány – 0:3. Na obrazu hry se však nic nezměnilo. RKM se snažilo ještě před koncem poločasu snížit, velkým přáním PROTECTIONu naopak bylo do přestávky udržet čisté konto. K nebezpečné střele se po Drábkově zpětné přihrávce dostal kanonýr Bureš, ze strany ale trefil pouze tyč. Vzápětí už se po Outratově pasu chystal doklepnout míč do prázdné brány Havel, na poslední chvíli se ale vrátil Hruška a nebezpečí zažehnal. Zatím největší možnost domácích přišla v úplném závěru první půle po Němcově zaváhání nedaleko pokutového území. Hostujícího obránce obral o míč Havel, přihrál přes šíři vápna Grimovi a ten z první střílel do odkryté brány. Avšak PROTECTION zachránil hbitým přesunem Balabán a v půlce utkání platilo překvapivé vedení hostí.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. RKM se usadilo na útočné polovině a hledalo skuliny v hostující obraně. Udeřit však mohlo na druhé straně. Havla obral o míč Kalina a z dobré pozice vystřelil, domácí však zachránil Sedmidubský. První velkou šanci RKM po změně stran připravil Havel zpětnou přihrávkou Outratovi, jenž sice vystřelil tvrdě a z velké blízky, Balabán ale jeho pokus i s trochou štěstí vyrazil. V 38. minutě předvedli hráči RKM totožnou akci, když Havel přihrál Outratovi vysunutému na brankovou čáru. Havel si mezitím seběhl na hranici pokutového území a Outratovu zpětnou přihrávku uklidil přízemní střelou do sítě – 1:3. Další ránu na Balabána vyslal Outrata, hostující gólman byl ale na místě. A tak opět z ničeho nic udeřil PROTECTION a znovu to bylo po chybě v domácí obraně. Slabší chvilku si vybral Drábek, který rozehrál přímo na nohu Kaliny. Ten směřoval sám na Sedmidubského, prostřelil jej střelou k bližší tyči a hosté znovu vedli o tři branky – 1:4. Vzápětí však Michal Drábek své předchozí zaváhání odčinil, když vystřelil za hranicí pokutového území a povedená křižná střela se otřela o tyč a zapadla do brány – 2:4. Navíc za další dvě minuty kopalo RKM rohový kop, míč se dostal na hranici vápna znovu k Drábkovi, ten napřáhl a proti tečované střele do horní poloviny brány neměl Balabán šanci – 3:4. Poté to z dálky zkusil nejlepší střelec domácích, Jaromír Grim, jeho přízemní pokus ale Balabán vyrazil. A tak se Grim přeměnil do role nahrávače a na rohu vápna našel kapitána Outratu. Ten si míč zasekl a levačkou jej poslal přesně k protější tyči – 4:4. Další možnost měl Outrata střelou ze strany, Balabán byl ale pozorný. V 55. minutě se míč dostal do pokutového území znovu k Outratovi a domácí kapitán měl na noze vedoucí branku, dobře mířenou střelu z otočky však Balabán vyrazil a dobíhající Čampa už dorazit nestihl. I tak se RKM přece jen vedoucího gólu dočkalo. U rozdílové branky byl znovu vysunutý Outrata, který našel zpětnou přihrávkou ideálně nabíhajícího Drábka a ten už doklepával do odkryté brány – 5:4. Hosté už příliš času ani sil na vyrovnání neměli, přesto se v závěru usadili na své útočné polovině a v obranném bloku bylo RKM. S výjimkou standartní situace, po které nebezpečně vypálil Logara a Sedmidubský musel předvést pohotový zákrok, si však hosté žádnou šanci nevytvořili a závěrečný hvizd tak napínavé utkání ukončil.

PROTECTION svého soupeře v úvodu dokonale zaskočil, když dokázal využít všech chyb v domácí obraně a třikrát udeřil. Navíc hosté velice dobře bránili a RKM do velkých šancí nepouštěli. V půlce utkání tak platilo překvapivé vedení PROTECTIONu a domácí měli co napravovat. Druhá půle přinesla stejný obraz hry jako první s tím rozdílem, že se RKM povedlo vstřelit kontaktní branku. Po další chybě v obraně sice hosté své vedení znovu navýšili, to však ještě více přidalo na drtivém tlaku domácích, kteří svého soupeře zatlačili kolem pokutového území. Zpětnými přihrávkami do druhé vlny si RKM vytvářelo mnoho šancí a pět vstřelených branek nakonec znamenalo vydřené vítězství.

RKM Brno – PROTECTION.CZ 5:4 (0:3)
38. Havel Josef, 45., 47. a 56. Drábek Michal, 52. Outrata Pavel – 4. a 10. Svoboda Jakub, 17. a 43. Kalina Martin

Řekli po utkání:

Petr Čech (prezident, RKM Brno):
"Do zápasu jsme vstoupili lehkovážně a s pocitem, že se nám nemůže nic stát. Nebránili jsme vůbec zodpovědně, a to mělo za následek, že nás PROTECTION v první půlce třikrát potrestal z brejku. Nutno říct, že jsme měli i smůlu v koncovce. Druhý poločas už byl o něčem jiném a byla jen otázka času, kdy padne gól. Jsem rád, že jsme ukázali naši sílu i při nepříznivém vývoji utkání a zaslouženě vyhráli, i když to byly pořádné nervy."