Malá kopaná - SIMOST Superliga 13. kolo

29. dubna 2013

Nedeka Brno - RKM Brno - 0:13 ( 0:5 ) - s posledním týmem tabulky neměli mistři ČR vážný problém. Reklama elavicky.cz opět naplno bodovala.Protože druhý tým tabulky Café bar Espaňa jen remizoval, má náš tým náskok v čele tabulky již 5 bodů. Do konce soutěže zbývá 9 kol. Střelecky opět vynikl  Jaromír Grim, který vstřelil 7 branek. Uvidíme, kolik hráčů z RKM se objeví v reprezentaci České republiky v malé kopané.

Oficiální článek z webu malakopanabrno.cz

RKM nadělilo Nedece 13 branek a upevnilo si vedení v Superlize

V rámci 13. kola brněnské SIMOST Superligy proti sobě nastoupili soupeři naprosto odlišných kvalit. Zatímco domácí Nedeka dokázala v této sezóně zvítězit pouze jedinkrát, RKM Brno soutěži dominuje. Podzimní duel nabídl čtrnáct gólů, z toho třináct v brance Nedeky. Téměř nikdo tak o výhře RKM nepochyboval.

Skóre se otevíralo již ve 3. minutě, kdy přerušení hry využil Havel, aby poslal přesný pas Burešovi, který pohotově zakončil – 0:1. Druhý gól pak na sebe nenechal dlouho čekat. O minutu později totiž střelou ze značné vzdálenosti překvapil Ondrisku v bráně Nedeky Grim – 0:2. V 5. minutě jsme mohli sledovat alespoň malý náznak šance na straně domácích, kdy se Puk probojoval až do blízkosti branky RKM a tvrdou střelou prověřil Kubicu, jenže ten s jeho pokusem neměl sebemenší potíže. V 8. minutě se k míči dostal Bureš, jednoduchou kličkou zmátl obránce a zamířil přesně k levé tyči – 0:3. V 16. minutě střílel opět Grim, ale Ondriska pohotovou reakcí vyrazil míč na tyč. A ani o čtyři minuty později se skóre neměnilo. Hostující Čampa pálil ze střední vzdálenosti pouze do břevna. Poté však přišla 22. minuta a druhý gól Grima. Tomu dali domácí obránci spoustu času si míč připravit ke střele a poslat ho tam, kam chtěl – 0:4. Ten samý muž pak průnikem po pravém křídle a následnou střelou zkoušel na hranici vápna překonat gólmana Nedeky popáté, Ondriska mu však zvýšit nedovolil. Těsně před přestávkou už ale Čampa dokázal využít závaru v brankovišti domácího týmu a jeho rána pod břevno zpečetila poločasový stav na 5:0 z pohledu hostujícího RKM.

Pouhé dvě minuty po začátku druhé půle uloupil míč po zmatcích v rozehrávce domácích Drábek a samotné zakončení mu již problém nedělalo – 0:6. Ve 36. minutě se zase k odraženému míči dostal Grim a tímto gólem zkompletoval aktuálně druhý nejlepší střelec ligy hattrick – 0:7. Ve 42. minutě zahrál Kubica rukou mimo své brankoviště a proti RKM byl nařízen nepřímý volný kop. Jeho exekuce však neměla žádný účinek, naopak z následného brejku si hosté vytvořili další gólovou příležitost, kdy Drábek šikovně posunul balón Grimovi a ten svým čtvrtým zásahem přidal celkově už osmou branku RKM – 0:8. Podobnou akci se stejným koncem jsme mohli sledovat i o tři minuty později. Rychlá přihrávka, pohotové zakončení a střelec? Kdo jiný, než Jaromír Grim – 0:9. Ve 47. minutě si pak po další z kombinací hostí ve vápně Nedeky naběhl před bránu Chládek, obdržel milimetrový pas a doklepnout míč za čáru byla opravdu jen formalita – 0:10. V 50. minutě se ze zbytků sil vydala do útoku také Nedeka. V úniku přihrával Puk Kunderovi, jeho lob však mířil nad bránu. V posledních minutách se pak hráči RKM snažili posílat míče právě střelci Grimovi, aby si v zápase proti slabšímu soupeři vylepšil střelecké statistiky, nicméně nebyl to ani Grim, ani nikdo z jeho spoluhráčů, nýbrž hráč Nedeky Marian Kaláb, který usměrnil vysoký pas hlavou do vlastní brány a RKM tak vedlo již o 11 branek. V 56. minutě přidali hosté i dvanáctý gól a opět to byl Grim, který využil odraženého míče a poslal ho zpět do sítě – 0:12. V samém závěru zápasu pak Jaromír Grim ukončil kanonádu svým sedmým gólem, když lehce usměrnil dlouhý pas z hloubi pole za záda bezmocného Ondrisky. Nikdo jiný se po něm již netrefil a brankostroj RKM se tedy tentokrát zastavil na čísle 13.

Po zaváhání Café Baru Espani si RKM Brno v čele superligové tabulky upevnilo náskok a nyní vede již o pět bodů. V příštím kole vyzve PROTECTION.CZ.  Nedeka zůstává stále beznadějně poslední a jedenáctý Natural jí díky kontumační výhře nad Tripoli odskočil již o šest bodů. Právě s úřadujícím mistrem ligy se Nedeka utká v příštím kole.

Nedeka Brno – RKM Tango Brno 0:13 (0:5)
3. a 8. Bureš, 4., 22., 36., 43., 45., 56., 58. Grim, 30. Čampa, 32. Drábek, 47. Chládek, 54. Kaláb Marian (vlastní)

Řekli po zápase:
Marian Kaláb (Nedeka Brno):

„V současné době trápí tým mnohá zranění, kvůli kterým jsme neměli vůbec žádné hráče na střídání. Měli jsme také spoustu příležitostí v brejcích, které zůstaly nevyužity a to nás mrzí. Šli jsme do zápasu s tím, že nedostaneme více jak deset gólů, což se bohužel nepovedlo.“
Petr Čech (RKM Brno):
„Na utkání jsme se těšili, soupeř má své kvality a jsme rádi, že se podařilo zvítězit, neinkasovat a že se dařilo nejlepšímu střelci klubu, Jaromíru Grimovi, na kterého za rozhodnutého stavu mířily veškeré balóny.“