Čechová Lenka > Aktuality > Malá kopaná - SIMOST Superliga 11. kolo + dohrávka

| registrovat

Malá kopaná - SIMOST Superliga 11. kolo + dohrávka

13. listopadu 2013

Cordoba 06 - RKM Brno 2 : 6 ( 2 : 4 ) - dohrávka 6. kolo
Vyhecovaný zápas se soupeřem z horní poloviny tabulky. Po opakovaně špatném začátku - v 17. min e-lavičky.cz prohrávaly 2 :0. Potom už na hřišti kralovalo jen jedno mužstvo a po zásluze RKM vyhrálo. Branky: 2x Vrána,2x Vlach, Outrata, Koudelka
RKM Brno - J.F.A. 5 : 0  - kontumačně ( hosté se nesešli )
 e-lavičky.cz se staly podzimním mistrem SIMOST Superligy.  GRATULUJEME

V dohrávce 6. kola RKM otočilo zápas proti Cordobě a bodově se dotáhlo na čelo Superligy

Aby mohla být podzimní část SIMOST Superligy definitivně považována za ukončenou, musely se sehrát i dohrávky napáchané plněním reprezentačních povinností některých hráčů. A tak se právě v dohrávce 6. kola utkala Cordoba 06 s RKM Brno. Cordobě před vzájemným duelem patřila pátá příčka tabulky, naposledy tým prezidenta Večeři porazil Habrůvku a Srbskou. Na startu posledního hracího týdne před zimní pauzou čekal Cordobu náročný program, ani ne 24 hodin po zápase s RKM na ni totiž čekal další těžký souboj s Šenk okny Raiders. To RKM mělo mezi zápasy jednodenní pauzu a únava tak nehrozila, navíc v honbě za obhajobou titulu, a zároveň ve snaze bodově dorovnat vedoucí Tripoli, si svěřenci Petra Čecha nesměli dovolit ztratit. Matematika byla jednoduchá, zvládne - li RKM jak utkání s Cordobou, tak i s J. F. A., vyrovná Tripoli, co se bodů týče a do jarních bojů půjde s lepším vzájemným zápasem.

Hráči hostujícího RKM ale na nic podobného nemysleli a okamžitě začali dlouze kombinovat na útočné polovině. Cordoba pouze běhala bez míče a bránila, přišla však 8. minuta a první smrtící brejk Španělů. Demko zatáhl míč po levé straně a zpětnou přihrávkou přes osu hřiště našel sprintujícího Motyčku, který akci podpořil přímo z lavičky a z první se opřel do míče. Nechytatelná rána div, že nerozpůlila břevno, od kterého se odrazila za brankovou čáru, a domácí vedli - 1:0. Šanci ke srovnání měl po rychle rozehrané standartní situaci Drábek, proti němu ale zavčas vystoupil brankář Večeřa a střelu vyrazil. Zanedlouho rychlý protiútok hostí zakončoval tvrdou ránou zpoza pokutového území Outrata, Večeřa ale stačil zareagovat. Ani ve třetím případě si hostující hráči nepřišli na Večeřu, když tentokrát Vránův individuální průnik přes celé hřiště zakončený střelou domácí brankář zneškodnil nohou. Ke slovu se pak na útočné polovině nadechli domácí a snad ani sami nedoufali, že budou vést už 2:0. Jenže na hřišti se objevil znovu Motyčka, jenž se protáhl po levé straně a na hranici vápna přihrál osamocenému Boháčovi. Ten naznačil střelu, nahrál zpátky Motyčkovi, který trefením prázdné branky přidal svůj druhý gól. Hned vzápětí si však domácí obrana vybrala slabší chvilku a po laciné ztrátě balónu na Večeřu zcela sám postupoval Vlach, domácí gólman ale znovu skvěle zakročil a při dorážce Vrány mu na brankové čáře pomohl Demko. V 21. minutě už ale Večeřa o čisté konto přišel. Drábek táhl míč při přečíslení tří proti dvěma, přistrčil do strany Vránovi a ten střelou k bližší tyči snížil na 2:1. Navíc hned za další dvě minuty si hostující Koudelka uzmul míč na polovině hřiště, následně s ním prošel až na hranici vápna, odkud technicky vypálil a po přízemním pokusu se Večeřa natahoval marně. Srovnáno - 2:2. Povedený závěr poločasu pak ještě hosté stvrdili vedoucí brankou. Uběhly další dvě minuty, Vrána u postranní čáry zamotal hlavy obráncům a na zadní tyči našel úplně volného Drábka, kterému stačilo sklepnout do odkryté brány - 2:3. Aktivita hostí neustávala a Večeřa musel být i nadále v pozoru, Outratovu tvrdou ránu z hranice vápna ale stačil vyrazit, a když to vzápětí zkusil Koudelka stejně jako při vyrovnávací trefě, Večeřa se tentokrát natáhl a míč vyškrábl. Přesto ho v samotném konci první půle ještě jednou lovil ze sítě. Koudelka nabil Outratovi a ten z velké dálky vypálil, a to natolik přesně, že míč po technické ráně zaplul přesně do šibenice. Večeřa neměl šanci a na nádherné branky po dalekonosných střelách bylo srovnáno, po sečtení všech branek ale RKM vedlo už 4:2 a přesně toto skóre platilo v přestávce.

Začátek druhé půle se nesl ve snaze Cordoby zaznamenat kontaktní branku a zdramatizovat zbytek utkání. Domácí si ale nedokázali vypracovat žádnou šanci a jejich snažení tak výsledek nepřineslo. To na druhé straně RKM podniklo rychlý vpád na útočnou polovinu, až Drábek našel na hranici vápna volného Vránu, který si v zakončení zkušeně poradil a poslal míč přímo pod břevno - 2:5. Hosté měli nahráno a svůj náskok bez větších potíží udržovali. Cordoba stále marně dobývala soupeřovu obranu, navíc RKM podnikalo rychlé brejky. Při jednom z nich si na Sedmidubského výkop naběhl Drábek a svižnou ránou otestoval Večeřovu pozornost, domácí gólman si ale poradil. Po podobném dlouhém míči si pak odstavil obránce Vrána a zbývalo překonat Večeru, hostující forvard jej však nepropálil. Poté o sobě dala vědět i Cordoba, když Sekanina udržel míč v rohu hřiště a na zadní tyči našel Ryšavého, ten ale odkrytou bránu vysoko přestřelil. Činit se tak musel i nadále především brankář Večeřa, na kterého ale Vlach přízemní střelou nevyzrál. Hned vzápětí si však Vlach mohl spravit chuť, když se Drábek uvolnil na levé straně a Vlachovi předložil před odkrytou bránu. Hostující hráč se nemýlil a poslední brankou uzavřel na konečných 6:2 ve prospěch RKM.

Po celý zápas aktivnější RKM nakonec dohrávané utkání zvládlo a díky pozdější výhře nad J. F. A. dohnalo ztrátu na vedoucí Tripoli. Vůbec snadno se ale klání s Cordobou nerodilo. Domácí dokázali přestát úvodní tlak soupeře a poté dvěma smrtícími brejky poslal Motyčka Cordobu do vedení. Za pár minut však své střelecké umění prolomili i hosté a do domácí sítě stačili ještě do přestávky nasypat hned čtyři branky. Svoje vedení pak hráči RKM bez větších problémů drželi a odolávali snaze domácích. Navíc hosté přidali ještě další branky a odnesli si celkem jednoznačné vítězství. Co je ale hlavní, do jarních bojů bude RKM vstupovat ze stejné pozice jako dosud vedoucí Tripoli, o možném zisku titulu pak napoví hned první kolo druhé části sezóny, ve kterém změří síly právě dva největší giganti Brněnské malé kopané.

Cordoba 06 – RKM Brno 2:6 (2:4)
8. a 17. Motyčka Martin – 21. a 45. Vrána Pavel, 23. a 57. Vlach Aleš, 25. Koudelka Jan, 29. Outrata Pavel