Final 4 ČR V malé kopané

20. ledna 2014

RKM Brno se nepodařilo obhájit mistrovský titul a po prohře ve finále obsadili chlapci s reklamou e-lavicky.cz  na dresech druhé místo.

První semifinále bylo odehráno v milovické hale Milten, kde se proti sobě od 10:00 postavili FC Laguna Pardubice a Sokol BK Sadros Boskovice. Po bezbrankové první půli, ve které měli více ze hry boskovičtí, se také jako první dokázali prosadit v půli druhé. Vyrovnávací branka však na sebe nenechala dlouho čekat a po šedesáti minutách hry tak svítilo na světelné tabuli 1:1. V prodloužení gól nepadl a rozhodnout musely pokutové kopy. Úspěšnější byl nakonec Sokol BK Sadros Boskovice, který proměnil všechny tři penalty, zatímco Laguna Pardubice pouze dvě. Po výsledku 2:1 po prodloužení tak blanenský klub postoupil do finále.

Druhým postupujícím do finále se stalo brněnské RKM, které porazilo FC Union Brdy Příbram vysoko 7:2. První poločas skončil remízou 1:1, pak se ale obhájci titulu rozstříleli a postupně dokráčeli k jednoznačnému vítězství. Utkání nechyběla tvrdost a zejména záludnost ze strany Příbrami, což dokumentují i tři červené karty, dvě na straně Příbrami, jedna na straně Brna.

FC Union Brdy Příbram končí na třetím místě, když si poradil v repríze utkání pražské kvalifikační skupiny s FC Lagunou Pardubicemi v poměru 2:1.

Finále bylo čistě moravskou záležitostí, proti sobě stáli Sokol BK Sadros Boskovice a RKM Brno. Zrodilo se nečekaně vysoké vítězství Boskovic 8:2. RKM mělo problémy se sestavou, protože mělo k dispozici pouze 6 hráčů do pole. nepodařilo se vzhledem ke zraněním a jiným povinnostem hráčů postavit početně silnější tým. Po přísném vyloučení Rudy Čampy v semifinále byly karty jasně rozdány a oslabený celek nedokázal fyzicky vzdorovat početně silnějšímu týmu, který dokázal vše uběhat na rozdíl od našich kluků.